İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, DEAŞ terör örgütüne karşı gerçekleştirilen başarılı bir operasyonun detaylarını paylaştı. İzmir'in Bornova ilçesinde düzenlenen operasyon, terör örgütü DEAŞ'ın bombalı eylem hazırlığındaki üyelerine yönelikti. Operasyonun koordinasyonunda Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı işbirliği içinde çalıştı.

BOMBALI EYLEM YAPACAKLARDI

Bakan Yerlikaya, operasyonun hedefinin, örgüt üyelerinin dağlık bölgelerde silah ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeleri sakladığı ve ciddi bir eylem tehdidi oluşturduğu bilgisini aldıkları bir bölge olduğunu açıkladı. Operasyon sonucunda, 10 şüphelinin gözaltına alındığını ve bu şüphelilerden 5'inin tutuklandığını, 5'inin ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını bildirdi.

ÇOK SAYIDA MALZEME YAKALANDI

Aramalarda el yapımı patlayıcılar için kullanılan malzemeler, jel dinamit lokumu ve çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Bu başarılı operasyonun ardından Bakan Yerlikaya, emniyet mensuplarını tebrik ederek terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

ali-yerlikaya-izmir-bombali-eylem

MÜCADELEDE KARARLILIK

İzmir'deki bu operasyon, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığını bir kez daha gösterirken, DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı alınan önlemlerin etkin bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.