Bursa'da bir inşaatın asansör boşluğunda ölü bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan'ın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. İçlikan'ın, uyuşturucu kullandığı ve cinsel istismara uğradığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 şüpheliden biri tutuklandı.

İçlikan, 24 Ağustos günü, kaldığı Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurttan kaçmıştı. 26 Ağustos günü, Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'ndeki bir inşaatın asansör boşluğunda, hareketsiz yatarken bulundu. Asansör boşluğundaki su vidanjör ile boşaltılırken, cesedin Yasemin Cemre İçlikan'a ait olduğu belirlendi.

Dalamanlı Oyuncu Merve Kayaalp Toprağa Verildi Dalamanlı Oyuncu Merve Kayaalp Toprağa Verildi

Polis, bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyip görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu. Soruşturma kapsamında, Yasemin Cemre İçlikan'ın erkek arkadaşının da olduğu öne sürülen 3 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden H.B.G. tutuklanırken, K.D. ve E.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yasemin Cemre İçlikan, henüz 2 yaşındayken Eskişehir'de yaşayan R.B.- M.N.İ. çifti tarafından evlat edinildi. 8 yaşındayken evlatlık olduğunu öğrenince bunalıma giren İçlikan, 12 yaşında evden kaçmaya başladı. Babası M.N.İ. tarafından Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurda yerleştirilen İçlikan, uyuşturucu kullandığı iddiasıyla yüksek güvenlikli yurda yerleştirildi.

Yasemin Cemre İçlikan'ın kesin ölüm nedeni, otopsi işlemlerinin ardından belli olacak.

  • Yasemin Cemre İçlikan'ın, 24 Ağustos günü, Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'ndeki bir inşaatın asansör boşluğunda, hareketsiz yatarken bulundu.
  • Asansör boşluğundaki su vidanjör ile boşaltılırken, cesedin Yasemin Cemre İçlikan'a ait olduğu belirlendi.
  • Yasemin Cemre İçlikan, henüz 2 yaşındayken Eskişehir'de yaşayan R.B.- M.N.İ. çifti tarafından evlat edinildi.
  • 8 yaşındayken evlatlık olduğunu öğrenince bunalıma giren İçlikan, 12 yaşında evden kaçmaya başladı.
  • Babası M.N.İ. tarafından Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurda yerleştirilen İçlikan, uyuşturucu kullandığı iddiasıyla yüksek güvenlikli yurda yerleştirildi.
  • Yasemin Cemre İçlikan'ın kesin ölüm nedeni, otopsi işlemlerinin ardından belli olacak.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Yasemin Cemre İçlikan'ın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında, Yasemin Cemre İçlikan'ın erkek arkadaşının da olduğu öne sürülen 3 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden H.B.G. tutuklanırken, K.D. ve E.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.