CHP'nin Parti Meclisi, 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 8 büyükşehir adayını belirledi. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP, İstanbul'da Beşiktaş'ta Rıza Akpolat, Şişli'de Resul Emrah Şahan, Ataşehir'de Onursal Adıgüzel ve Maltepe'de Esin Köymen'i aday gösterdi.

Parti, Antalya Büyükşehir Belediyesi için Muhittin Böcek'i, Denizli Büyükşehir Belediyesi için Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için Cafer Pekdemir'i, Erzurum Büyükşehir Belediyesi için Atlıhan Atila'yı, Muğla Büyükşehir Belediyesi için Ahmet Aras'ı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi için Azize Çeroğlu'nu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi için Hasan Süha Saral'ı ve Van Büyükşehir Belediyesi için Şükrü Şahar'ı aday gösterdi.

Ayrıca, 13 ilde belediye başkan adayları da belirlendi. Bu kapsamda, CHP'nin İstanbul'un Ataşehir ilçesindeki adayı eski Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel oldu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin bugün partisinden istifa ettiği hatırlatıldı.

Ankara'da ise Ayaş'ta İzzet Demircioğlu, Bala'da İsa Kaplan, Beypazarı'nda Özer Kasap, Evren'de Arif Güçlü, Gölbaşı'nda Yakup Odabaşı, Haymana'da Levent Koç, Kalecik'te Satılmış Karakoç, Kızılcahamam'da Coşkun Ünal, Mamak'ta Veli Gündüz Şahin, Nallıhan'da Ertunç Güngör ve Polatlı'da Mürsel Yıldızkaya aday olarak gösterildi.

MHP'den aday gösterilmeyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'nın ise CHP'nin Polatlı Belediye Başkanı adayı olduğu belirtildi.

CHP'nin Konya Ereğli ilçesinde belediye başkan adayı Ümit Akpınar, Yunak Belediye Başkan Adayı Şevket Turoğlu olarak açıklandı. İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarının belirleneceği bir sonraki PM toplantısının 29 Ocak'ta yapılacağı bildirildi.

CHP, daha önce 622 seçim çevresindeki adaylarını açıklamıştı. Haber detayları için takipte kalın!