Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında Bakanlık Müşaviri olarak görev yapan Toru, artık görevine Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

FATMA TORU KİMDİR?

1972 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamlayan Fatma Toru, Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden 1994 yılında Harita ve Kadastro Mühendisi olarak mezun oldu. Evli ve iki çocuk annesidir.

1993 yılında başladığı memuriyet görevinden başörtüsü sebebiyle 15 gün içinde istifa etmek zorunda kalan Toru, bir süre özel sektörde mühendis olarak çalıştı. 1996 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi’nde Harita ve Kadastro Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2000 yılından itibaren Meram Belediyesi’nde Kontrol Mühendisi, 2003-2008 yılları arasında Harita, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Belediye Encümen Üyeliği yaptı.

2008-2013 döneminde kentsel dönüşüm projelerinde çalıştı. 2012’de Harita ve Kadastro Mühendisliği alanında yüksek lisansa başladı. 2013 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı’nı aldı.

fatma-toru

DEĞERİ ANLAŞILACAK DEMİŞTİ

2019 seçimlerinde aday gösterilmeyen Meram Belediyesi eski Başkanı Fatma Toru, bir gazeteye yaptığı açıklamada Meram’ın geleceğine yön verecek önemli yatırım ve çalışmalara imza attığını belirterek, "Bunların kıymeti zamanla anlaşılacak" demişti.