Konya'nın gözde ilçelerinden Çumra'da, yatırımcılara ve vatandaşlara 192 fırsat arazisi sunuluyor. Çumra Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Gökhüyük, İnli ve Uzunkuyu mahallelerinde bulunan taşınmazlar, açık teklif usulüyle sahiplerini bulacak.

İhaleler, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. maddesi kapsamında gerçekleştirilecek. İlk ihale tarihi 13 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 14:00 olarak belirlenirken, ikinci ihale ise 20 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 14:00'da yapılacak. İhaleler, Çumra Belediye Toplantı Salonu'nda İhale Komisyonu (Belediye Encümeni) huzurunda açık teklif usulü ile gerçekleştirilecek.

Belediye yetkilileri, taşınmazların Muhammen bedel üzerinden açık arttırma usulü ile ihale edileceğini belirtti. İhaleyi yapma veya yapmama yetkisi ile uygun bedeli belirleme yetkisi İhale Komisyonu'na ait olacak.

İhaleye katılmak isteyenlerin, ihale tarihlerinden önce belirtilen saatlere kadar gerekli belgeleri hazırlamaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı veya kimlik yerine geçebilecek belge, kanuni ikamet belgesi veya tebligat için adres beyanı gibi belgeler ihaleye katılmak isteyenlerden talep edilecek.

Ödemelerde ise %30'u peşin olarak alınacak, kalan kısım ise %35'i 31 Mart 2024 tarihinde ve %35'i 30 Eylül 2024 tarihinde ödenebilecek. Tamamını peşin ödeyen alıcılara ise ihale bedeli üzerinden %10 indirim uygulanacak.

Ayrıca, ilan edilen parsellerin konum ve mevki bilgileri "parselsorgu.tkgm.gov.tr" adresinden ya da Belediyenin Harita Müdürlüğü'nden öğrenilebilecek.

İŞTE TAM LİSTE

konya-cumra-satilik-araziler-1

konya-cumra-satilik-araziler-2

konya-cumra-satilik-araziler-3

konya-cumra-satilik-araziler-4

konya-cumra-satilik-araziler-5