İzmir'in Buca ilçesinde yaşayan genç bir anne olan 26 yaşındaki Damla Evren'in cansız bedeni, boş bir arazide bulundu. Olayın şüpheli görülmesi üzerine savcılık tarafından başlatılan soruşturma, gizemli ölümün aydınlatılması için titizlikle sürdürülüyor.

Şirinkapı Mahallesi'nde yer alan Pazaryeri yakınındaki boş arazide, genç kadının hareketsiz halde yattığını fark eden çevre sakinleri, hemen durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler yaptıkları incelemede, Damla Evren'in yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Genç kadının cesedinin yanında, kalp ritim bozukluğu ilacı bulunması soru işaretlerini arttırdı. İlaçlar incelenmek üzere el konulurken, olayın doğası hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla soruşturma derinleştiriliyor.

Evren'in vücudunda herhangi bir kesici, delici alet ya da darp izine rastlanmaması, ölümünün şüpheli olarak değerlendirilmesine neden oldu. Genç kadının bir süre önce eşinden ayrıldığı ve bir kız çocuğu annesi olduğu öğrenildi. Ayrıca, Evren'in ailesi ve yakınlarının acı haberi alır almaz sinir krizleri geçirdiği bildirildi.

Polis, olayın cinayet mi intihar mı olduğunu araştırıyor. Evren'in olaydan birkaç gün önce annesiyle yaşadığı bir tartışmanın ardından eve dönmediği tespit edildi. Genç kadının geride kızıyla birlikte çekilmiş mutluluk dolu fotoğrafları, trajedinin arkasında daha fazla bilinmeyeni gizlemeye devam ediyor.

Damla Evren'in ölümünün şüpheli bulunması nedeniyle savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, genç kadının kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Olayın ardındaki gerçeklerin aydınlatılması için yapılan çalışmalar sürerken, kamuoyu da olayın gelişmelerini yakından takip ediyor.