2023 Türkiye genel seçimleri ve 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi (resmî adlarıyla 28. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri ve Türkiye cumhurbaşkanı seçimi)'nde Konya'da gücünü test etmekten çekinen partilerden biri olan ve Konya'da milletvekili olmayan partilerden biri olan DEVA Partisi, Ali Babacan'ın önderliğinde sönük bir biçimde 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere hazırlanıyor.

Konya'da oy oranı ne seviyede olduğu bilinmeyen ve gelecek vadetmeyen siyasetçiler arasında yer alan DEVA Partisi, genel başkan Ali Babacan'ın katılacağı tanıtım toplantısında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı duyurusu yapacağını duyurdu.

Konya'nın yakından tanıdığı siyasetçilerden olan Seyit Karaca'yı aday göstereceğini duyuran DEVA Partisi'nde beklentinin ne olduğu da merak konusu. Karaca, 2015 yılında da AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuştu.

KONYA'DA VATANDAŞIN NUMARALARI ELDEN ELE Mİ DOLAŞIYOR?

Pazar günü SMS yoluyla Ali Babacan'ın Konya'ya geleceği bildirildi. Binlerce vatandaşa gönderilen mesajda şu cümleler kullanıldı:

Değerli Konyalı hemşehrim, Yarın Konya'dayım. Büyükşehir Adayımız Seyit Karaca ile sizlerleyim. 

Ali Babacan-DEVA Partisi Genel Başkanı

konya-ali-babacan-mesaji

Çekilen mesaj sonrası telefon numaralarının nereden ve nasıl alındığı sorusu da gündeme geldi. Vatandaşlar kişisel verilerinin kimler tarafından paylaşıldığını merak ediyor.