Türkiye piyasalarında 15 Aralık Cuma günü itibariyle dolar ve euro yükselişini sürdürüyor. Konya piyasalarında dolar, 29,13 TL'den işlem görürken euro ise 31,97 TL seviyelerinde alıcı buluyor. ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz kararının ardından döviz kurlarında gözlemlenen artış eğilimi, Türk lirası karşısında yükselişi desteklemekte.

Altın fiyatları da hareketlendi ve düşüş trendinin ardından artışa geçti. Gram altın Konya piyasalarında 1969,82 TL'den alıcı bulurken çeyrek altın 3340 TL'ye kadar yükseldi. FED'in faizleri sabit tutma kararı altın fiyatları üzerinde etkili oldu ve Aralık ayının başından bu yana devam eden düşüş eğilimini tersine çevirdi.

konya-dolar-altin-euro

Kripto para piyasalarında ise Bitcoin 42 bin 769 Dolar'dan, Ethereum ise 2 bin 281 Dolar'dan işlem görüyor. Yılın son ayında hızla yükselişe geçen kripto paralar, dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor.

Brent petrol fiyatları, döviz kurundaki dalgalanmaların etkisiyle akaryakıt fiyatlarının seyrini belirliyor. Bu durum, akaryakıt fiyatlarında iniş-çıkışların devam etmesine neden oluyor.

Piyasalardaki bu son durumlar, yatırımcıların ve ekonomi takipçilerinin yakından izlediği gelişmeler arasında bulunuyor. Dolar, euro, altın ve kripto para gibi önemli varlıkların değerlerindeki dalgalanmaların, küresel ve yerel piyasalar üzerindeki etkileri merakla takip ediliyor.