Düşük ve orta bütçeli vatandaşlar için müjde! Devlet, acil nakit ihtiyacı yaşayan vatandaşlara 45.000 TL'ye kadar destek vermeye hazırlanıyor. Kamu bankası Ziraat Bankası ile yapılan anlaşma kapsamında sağlanacak bu destekten yararlanmak için SMS ile başvuru yapmak yeterli.

Düşük ve Orta Bütçeli Haneler İçin 45.000 TL Destek

Son yıllarda artan ekonomik sıkıntılar, düşük ve orta gelirli vatandaşları daha da zor durumda bıraktı. Temel ihtiyaçların bile karşılanmasının zorlaştığı bu dönemde devlet, vatandaşlara bir nebze olsun nefes aldıracak bir destek paketi hazırladı. Bu paket kapsamında 45.000 TL'ye kadar nakit desteği sunulacak.

Kamu Bankasıyla Anlaşma Sağlandı

Devlet, bu desteği kamu bankası Ziraat Bankası aracılığıyla sağlayacak. Ziraat Bankası, 45.000 TL'ye kadar krediyi 36 aya varan vadeyle ve 3 ay ertelemeli olarak sunacak. Bu sayede vatandaşlar, ilk 3 ay boyunca herhangi bir ödeme yapmadan nakit desteğinden yararlanabilecekler.

esnaf-prim-para-hesap-makinasi

Devlet Destekli 3 Ay Ertelemeli Kamu Bankası Kredisi

Devlet destekli 3 ay ertelemeli kamu bankası kredisi, çalışma durumu veya maaş miktarı fark etmeksizin tüm düşük ve orta gelirli vatandaşlara açık olacak. Asgari ücretli çalışanlar, serbest meslek sahipleri, memurlar, emekliler gibi herkes bu kredi imkanından yararlanabilecek.

3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 ay sonra ödenmeye başlayacak bu kredi, vatandaşların finansal planlarını zorlamadan ihtiyaçlarını karşılamalarına imkan sağlayacak. Yeni Yıl Özel Kredi Kampanyası kapsamında sunulan bu kredide düşük faiz oranları ve 36 aya kadar vade seçenekleri mevcut.

Başvuru Nasıl Yapılır?

45.000 TL'lik devlet desteğine başvurmak için SMS ile başvuru yapmak yeterli. Başvuruda bulunmak için T.C. kimlik numaranızı 1234'e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Başvurular şubeye gitmeye gerek kalmadan hızlı şekilde tamamlanmaktadır.