Gazeteci Ferda Yıldırım'ın kanalına katılan eski asker Naim Babüroğlu'nun o açıklamaları:

Konya'dan Hataylı çocuklara moral destek Konya'dan Hataylı çocuklara moral destek

- 2006'da bir albay tarafından bir harita çiziliyor. Bu harita ABD Savunma Bakanlığı'na yakın dergide yayınlanıyor. ABD'li albayın çizdiği harita Büyük Ortadoğu Projesi'ni resmediyor.

- Kissinger ise 2014'te Ortadoğu'daki sınırlar tamamen kaldırılması gerektiğini söylüyor. Irak, Suriye, Libya parçalandı. Filistin yok oldu. Papa'nın Irak ziyareti şerefine bir pul basılıyor.

- Pulda Kürdistan haritası görülüyor. Pul resmen BOP'u resmediyor. Geldiğimiz duruma bakın. Irak yok. Filistin yok. Bu depremle Hatay'ın çoğu göç etti.

konya-sinirina-kadar-isgal-plani

- Evler, iş yerleri deprem altında kaldı. Hatay çok önemlidir. Hatay'ın bir tarihi vardır. Hatay stratejik derecede önemlidir. Hatay sıkıntıya girerse Mavi Vatan yok olur.

- Doğu Akdeniz ve Ege'de hamlelerimiz sıkıntıya girer. Buradaki demografik yapıda büyük sıkıntı var. Hatay'da demografik yapı değişince kendilerine özerklik isteyebilirler.

- BM'ye başvuracaklar. Bunu kim yapacak? BOP'u çizen İngiliz, ABD ve İsrail'in istihbarat örgütleri orada bunu bulup yapacaklar.

konya-sinirina-kadar-isgal-edilecekti

- Bir bakıyorsunuz elden gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti bunu vermez. Ama Allah korusun. Hatay'a 1980'de yabancıya konut satış yasağı getirildi. Satış yasak ama Suriyeli olup da Türk vatandaşlığına geçmiş olan o gelenlere de bu yasaklanmalı.

- Bu kritik süreç geçene kadar bu yapılmalıdır. Suriyeliler Türkler üzerinden mal, mülk satışı yapıyor. Yaralar sarılana kadar bu gündeme gelmelidir.

- Bunu söylemekte borçluyum. Türkiye üzerindeki planları takır takır işliyor. İsrail ve Güney Kıbrıs'ı NATO'ya hazırlıyorlar.

- Yine ABD, Yunanistan'ı destekliyor. 2030'da NATO'dan çıkarılmış bir Türkiye, devamında ise NATO'ya sokulan bir İsrail ve Güney Kıbrıs'ı göreceğiz.