Enerya Enerji A.Ş. (ENERY), 7 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Kar Dağıtım Politikası Hakkında açıklama yaptı.

Açıklamaya göre şirket, piyasa beklentileri, uzun vadeli strateji, Şirket, iştirak ve bağlı ortaklıklarının sermaye gereksinimleri, yatırım ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumu dikkate alınarak kâr dağıtımına karar verecek.

Kâr payı, nakit veya kârın sermayeye eklenmesi suretiyle bedelsiz olarak ortaklara dağıtılabileceği gibi, belli oranda nakit belli oranda bedelsiz pay olarak da dağıtılabilecek.

Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarafından yetkilendirilmiş olmak ve sermaye piyasası mevzuatına uymak kaydı ile kâr payı avansı dağıtabilecek.

Açıklamada ayrıca, kâr payı imtiyazına sahip pay bulunmadığı da belirtildi.

Enerya Enerji A.Ş., 2021 yılında 1,6 milyar TL net kâr elde etti. Şirket, 10 ilde doğal gaz dağıtım operasyonlarını gerçekleştiriyor ve 1,5 milyondan fazla aboneye hizmet veriyor.

  • Enerya Enerji, kar dağıtım politikasını açıkladı.
  • Şirket, piyasa beklentileri, uzun vadeli strateji, sermaye gereksinimleri, yatırım ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumunu dikkate alarak kâr dağıtımına karar verecek.
  • Kâr payı, nakit veya bedelsiz pay olarak dağıtılabilecek.
  • Yönetim Kurulu, kâr payı avansı dağıtabilecek.
  • Enerya Enerji A.Ş., 2021 yılında 1,6 milyar TL net kâr elde etti.
Kaynaklar
  1. https://kanalfinans.com/raporlar/hisse-yorumlari/deva-holding-deva-hisse-yorumlari
  2. https://www.enerya.com.tr/documents/yatirimci_iliskileri/kar-dagitim-politikasi.pdf
  3. https://kozaaltin.com.tr/yatirimci-iliskileri/kar-dagitim-politikasi/
Editör: Haber Merkezi