Enes Ahmet Tekin, 21 Temmuz'da annesiyle birlikte üniversiteye gitti. Ancak annesinden ayrıldıktan sonra kendisinden haber alınamadı. Tekin ailesinin kayıp başvurusunun ardından, yaklaşık 60 kişilik AFAD, polis, ANDA ve gönüllülerden oluşan bir ekip, Enes Ahmet Tekin'i bulmak için arama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Arama ekipleri, Tekin'in son görüldüğü Tavlusun Mahallesi'ndeki Derevenk Viyadüğü çevresinde yoğunlaştı.

Baba Osman Tekin, arama çalışmalarını takip ederken "Ayın 21'inden beri kayıp. Üniversiteye annesiyle birlikte gitmiş. Oradan çıkmış, en son bu viyadük taraflarında görüntüleri var. Yavrum; ne olur. Tıpı sevmiyorsan okuma, okula da hiç gitme. Ne olur gel oğlum, gelmezsen de izini ver. Bir telefon aç, birine telefon açtır, sağlığının yerinde olduğunu bilelim. Hayatta olduğunu bilelim, gerisi önemli değil. Ne istiyorsan yaparım, dön oğlum yuvana. Allah ekiplerden de razı olsun. Duyanlar, görenler olursa Allah rızası için emniyete bilgi versinler. Onlar da seferber zaten" sözleriyle duygularını dile getirdi.

Anne Tülay Tekin ise göz yaşları içinde oğluna seslenerek; "Oğlum, ne olur dön yavrum. Biz seni çok özledik. Hiç bu kadar ayrılmamıştık. Arkadaşlarına sesleniyorum; ne olur siz de yardım edin ne olur" dedi.

Ağabey Aydın Tekin, "Kardeşim; eve gelmek istiyorsan kapımız her zaman sana açık. Bana bir mesaj yaz. Bu dünyada en iyi arkadaşımsın, bana ulaş. Bir mesaj yaz, sadece iyi olduğunu bilelim" ifadelerini kullanarak duygularını dile getirdi.

Ancak, yapılan arama çalışmalarının ardından Enes Ahmet Tekin'in cansız bedeni bulundu. Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı ve inceleme yapıldı. Tekin'in cenazesi, yapılan incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı. Ailesi ise sinir krizi geçirerek gözyaşı döktü.