Yalova'nın Termal ilçesinde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi lojmanlarında üzücü bir olay yaşandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski bakanı Kutbettin Arzu, tatile geldiği lojmanların havuzunda ölü bulundu. 68 yaşındaki Arzu'nun ani vefatı, siyaset ve kamuoyunu derin bir üzüntüye boğdu.

Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri tarafından yapılan tespitte Kutbettin Arzu'nun hayatını kaybettiği belirlendi. İlk incelemelere göre ölüm sebebinin kalp krizi olabileceği düşünülse de kesin nedenin belirlenmesi için yapılacak otopsi sonucunun beklenmesi gerekiyor. Polis, olayla ilgili detaylı bir tahkikat başlattı.

Yalova Valiliği ise resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, "Eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı, 23. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili Sayın Kutbettin Arzu konaklamış olduğu Yalova ili Termal ilçesi TBMM Termal Tesislerinde girmiş olduğu havuzda kalp krizi geçirmiştir. Olay yerine ulaşan 112 ekibinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Konu ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Sayın Kutbettin Arzu'ya Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verdi.

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955 tarihinde Diyarbakır'ın Bahteri Köyü'nde doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun olan Arzu, uzun yıllar kamu hizmetinde bulundu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini yürüttüğü 2015 yılında emekliye ayrıldı. Siyasetteki kariyeri kadar mimarlık alanındaki çalışmalarıyla da tanınan Arzu, Diyarbakır'a olan katkılarıyla da ön plana çıktı.

Editör: Haber Merkezi