İstanbul'un Bağcılar ilçesinde Fenerbahçe tribün gruplarından Genç Fenerbahçeliler (GFB) lideri Cem Gölbaşı ve beraberindeki arkadaşlarına karşı düzenlenen silahlı saldırının şok edici görüntüleri gün yüzüne çıktı. Saldırı sonucunda Gölbaşı'nın arkadaşları ağır yaralanırken, kendisi hafif şekilde yaralandı.

Olay, geçtiğimiz Cumartesi gecesi Bağcılar'da meydana geldi. Cem Gölbaşı ve beraberindeki arkadaşları, bir sitenin giriş kapısına yaklaştıkları sırada arkalarından yanaşan bir araçtan gelen saldırıya maruz kaldı. Saldırganlar, kalaşnikof silahlarla Gölbaşı ve arkadaşlarının bulunduğu araca ateş açtı. Gölbaşı hafif yaralanırken, arkadaşları ağır şekilde yaralandı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, saldırganların öncesinde koyu renkli bir araçla site yakınına geldiği, daha sonra siyah renkli başka bir araçla siteye gelen Gölbaşı'nı beklediği ve Gölbaşı'nın aracına saldırı düzenlendiği anlar net bir şekilde görülüyor.

Polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulunurken, saldırganların kaçtığı tespit edilmeye çalışılıyor. Olay anında site yakınında bulunan diğer kişilerin de paniğe kapılarak kaçtığı anlar kameralar tarafından kaydedildi.

Cem Gölbaşı'nın geçen yıl Eylül ayında Sarıyer'deki bir balıkçıda da saldırıya uğradığı hatırlatılıyor. Balıkçıdaki tartışma sonucu Gölbaşı'nın kafasına bir şişe kırılarak ateş açılmıştı. Polis, bu olayın ardından saldırganları yakalamıştı.

Mehmet Ali Erbil Gençleri Çok Kızdıracak Mehmet Ali Erbil Gençleri Çok Kızdıracak

Olayın ardından polis ekiplerinin saldırganları yakalamak için yoğun çaba gösterdiği belirtilirken, Gölbaşı'nın arkadaşlarının hayati tehlikelerinin bulunduğu ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.