Kirada Artan Fahiş Zamlar Vatandaşı Krediye Yönlendiriyor! 2 Milyon TL Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? Kirada Artan Fahiş Zamlar Vatandaşı Krediye Yönlendiriyor! 2 Milyon TL Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Altın ve Para Piyasalarında Kritik Uyarı: Temmuz Ayına Dikkat!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları Temmuz ayının ilk haftasına dair kritik uyarılarda bulundu. Memiş, son dönemde borsada meydana gelen düşüşlerin ardından altının güvenli bir liman olarak önemli bir alım fırsatı sunduğunu belirtti.

Memiş, Borsa İstanbul'da 10 bin 319 puanda yüzde 3'lük bir satış baskısı olduğuna dikkat çekti. Bu düşüşlerin sebebinin Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeni vergi düzenlemesine ilişkin yaptığı açıklamalar olduğunu vurgulayan Memiş, "Bu açıklamalar, Kur Korumalı Mevduat ve borsadaki kazançları olumsuz yönde etkiledi. Küçük yatırımcılara 10 bin seviyesinin üzerinde dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum," dedi.

Konya Piyasalarında Son Durum 05 Temmuz 2024

Satışların devam etmesi durumunda 10 bin 400 puan altı kapanışların gerekliliğine dikkat çeken İslam Memiş, Suriye'deki gelişmelerin de endişe verici olduğunu ifade etti.

Dövizde Kalıcı Düşüş Beklenmiyor

Döviz kurları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Memiş, dolar kurunun 32.67 seviyesinde olduğunu ve geçtiğimiz hafta 32.92'ye kadar yükseldiğini hatırlattı. Bu hafta ise doların gerilediğini belirten Memiş, dolar endeksindeki düşüşün etkili olduğunu ve Euro/dolar paritesinin 1.0755 seviyelerinde seyrettiğini söyledi. Dövizdeki düşüşlerin kalıcı olmayacağını öngören Memiş, yatırımcılara dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Editör: Haber Merkezi