stanbul'un Beşiktaş ilçesinde yaşanan korkunç bir olayda, ünlü gerilim, korku ve psikolojik roman yazarı Funda Demirci (47), eski eşi olan mali müşavir Mustafa Çapar'ı (49) boğazından bıçaklayarak öldürdü. İkilinin 22 yıllık evlilikleri, iki yıl önce sona ermiş ve çocukları babalarıyla yaşamaktaydı.

Üç Çocuk Annesi Yazar, Eski Eşiyle Tartışma Sonucu Kanlı Bir Cinayete İmza Attı

Olay, lüks bir sitedeki evlerinde gece yarısı gerçekleşti. Demirci, çocuklarını görmek için eski eşinin evine gitmiş ve aralarında bir tartışma çıkmıştır. Bu korkunç olayın yaşandığı sırada büyük çocukları dışarıda olan, 16 ve 8 yaşlarındaki diğer çocuklar uykudadır. Demirci, mutfakta bulduğu bir ekmek bıçağını kullanarak eski eşini boğazından bıçakladı.

Demirci, olayın şahitlerini çocuklardan uzak tutmak için salonun kapısını kilitlemiş ve komşuların polisi aramasını engellemiştir. Ancak komşular, Demirci'nin bağırması üzerine polisi aramış ve olay yerine hemen müdahale edilmiştir.

Demirci'nin "Kasten Adam Öldürme" Suçuyla Tutuklanması Gündemde

Mustafa Çapar hayatını kaybederken, çocuklar polis tarafından koruma altına alınmıştır. Funda Demirci gözaltına alındığında, "Siz onun ne şerefsiz olduğunu bilmezsiniz. Benim şahsi meselem, daha fazla konuşmak istemiyorum" şeklinde ifade vermiştir. Demirci, 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklanmıştır.

Funda Demirci, İnönü Üniversitesi Kimya Öğretmenliği mezunu olarak başladığı kariyerine, öğretmenlik ve proje yönetmenliği yaparak devam etmiştir. Beykent Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında yüksek lisans yapmış, son yıllarda ise edebi çalışmalara odaklanmıştır. Gerilim, korku ve psikolojik konulu romanlar, öyküler ve tiyatro metinleri üzerine analizleri ile tanınan Demirci, son olarak ünlü profesör Kevin Dutton'un "Olağan Psikopatlar" kitabı üzerinde çalışmaktaydı.

Bu dehşet verici olay, benzer bir trajediye tanık olan tiyatro ve sinema oyuncusu Mümtaz Sevinç'in 2006 yılında yaşadığı olayı hatırlatıyor. Sevinç, felsefeci kız arkadaşı Banu Daldır tarafından sırtından bıçaklanarak öldürülmüştü. Mümtaz Sevinç, "Sihirli Annem" ve "Çifte Bela" gibi birçok projede yer almış bir oyuncuydu.

Editör: Haber Merkezi