Küresel oyuncu olma yolunda ilk adımı atan Göknur Gıda halka arzında hisse başına 11 TL’den 79,3 milyon adet hisse satılırken, toplam halka arz büyüklüğü 871,8 milyon TL olarak kaydedildi. İşleme aracılık eden Yapı Kredi Yatırım tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre, halka arz edilen hisselerin yüzde 72’si yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 15’i yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 10’u yurt dışı kurumsal yatırımcılara, yüzde 3’ü de şirket çalışanlarına tahsis edildi. Açıklamaya göre halka arzda toplam 904 bin 968 yatırımcıdan halka arz edilen 79,25 milyon TL nominal değerli payların 7,93 katına denk gelen 628,3 milyon TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi geldi.

Göknur Gıda’nın küresel bir oyuncu haline geldiğini belirten CEO Osman Aslanali şunları söyledi:

- Halka arzla 863 bin yeni ortağımız oldu. Bu, daha fazla gayret göstermemiz için 863 bin yeni sebebimizin olduğu anlamına geliyor.

- Halka arzımıza gerek yurt içi gerekse yurt dışı yatırımcılar çok yoğun bir ilgi göstermiştir. Bu ilgiyi şirketimizin performansının yanında bu zor dönemde ülkemize olan güvenin de bir göstergesi olarak yorumluyoruz.

TOGG ön siparişleri başlıyor! Tarih verilmedi TOGG ön siparişleri başlıyor! Tarih verilmedi

- Halka arzımıza yaklaşık 905 bin talep geldi. Türkiye’de sermaye piyasalarının özellikle son yıllarda yaşanan hızlı gelişme neticesinde şirket finansmanında çok önemli bir kaynak haline geldiğine bu halka arzda da şahit olduk.

- Bu süreçte bizlere destek veren tüm taraflara teşekkürlerimizi sunarız.