Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evlilik kredisi vaadiyle sahte internet siteleri üzerinden para toplayan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı art niyetli kişilerin Aile ve Gençlik Bankası adı altında, "evlilik kredisi" vaadiyle sahte internet sayfaları üzerinden yönlendirme yaparak para topladığı belirtildi.

Ehliyette Yeni Dönem: Direksiyon Sınavı Değişiyor! Detaylar ve Beklentiler Ehliyette Yeni Dönem: Direksiyon Sınavı Değişiyor! Detaylar ve Beklentiler

Açıklamada, "Bakanlığımızın ve yetkili diğer resmi kurumların internet sayfaları dışında, kaynağı belli olmayan ve doğruluğu teyit edilmeyen sahte internet sayfalarına itibar edilmemesi uyarısında bulunuyoruz. Vatandaşlarımızı dolandırmayı amaçlayan sahte internet sayfalarının ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadeleri kullanıldı.

Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi, geçen hafta TBMM Başkanlığı'na sunulmuştu. Düzenlemeye göre yeni evleneceklere 48 ay vadeli, iki yıl geri ödemesiz kredi verilecek.

Editör: Haber Merkezi