Konya'nın en meşhur ciğercisi olan Hilal Ciğercisi, Kadınlar Pazarı'ndaki işletmesini kapattı. Dükkâna alışveriş yapmaya giden birçok vatandaş, eli boş döndü.

Merhaba'da yer alan habere göre dükkânın perakende satışı sonlandırma gerekçesiyle kapandığı öğrenildi. İşletme sahiplerinin şu an kararsızlık içinde olduğu, yeniden tadilat yaptırıp faaliyete başlayıp, başlamama konusunda kararsızlık yaşadıkları öğrenildi.

1968 yılında kurulan ve o günden bu güne Kadınlar Pazarı'nda perakende satışını sürdüren Hilal Ciğerci, zamanla Hilal A.Ş. olarak, 15 bin metrekare alanda 150 personelle üretim yapan ve ihracat bir firma konumuna geldi. Sakatat denince gerek Türkiye'de gerekse birçok ülkede adı konuşulan Hilal Ciğerci, her geçen gün yatırımlarla büyüyor.

Tarihin En Çok Satan Cep Telefonları: Zamana Direnen Devler Tarihin En Çok Satan Cep Telefonları: Zamana Direnen Devler

Hilal A.Ş., 8 farklı ülkeye ürünlerini ihraç ediyordu. Firmanın Afrika bölgesi, Vietnam, Hong Kong, Çin, Tayland, İtalya, Hollanda ve Moldova gibi ülkelerde ürünlerinin tüketildiği biliniyor. Hilal A.Ş., sektörüyle ilgili uluslar arası fuarların tamamında da katılımcı olarak yer alıyor.

Vatandaş ise yıllardır alışveriş yaptığı Hilal Ciğerci'nin yeniden, aynı yerinde hizmet vermesini talep ediyor.

Editör: Haber Merkezi