31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimler için partilerin aday belirleme süreci devam ederken, İYİ Parti tek başına seçimlere girmeye karar verdi. Bu karar doğrultusunda, İYİ Parti'nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, deneyimli isim İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Süleyman Akın olarak belirlendi.

Gelen bilgilere göre, Süleyman Akın'a İYİ Parti'nin yanı sıra birçok muhalefet partisi de başkan adaylığı teklifinde bulundu. Bu durum, Akın'ın siyasi arenada geniş bir destek gördüğünü gösteriyor.

Kamu'da Birden Fazla Maaş Alma Dönemi Sona Eriyor: Düzenleme Meclis'e Sunuldu! Kamu'da Birden Fazla Maaş Alma Dönemi Sona Eriyor: Düzenleme Meclis'e Sunuldu!

Resmi açıklamanın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) toplantısında yapılması bekleniyor. Akşener'in duyurusuyla birlikte, İYİ Parti'nin stratejisi ve hedefleri daha net bir şekilde ortaya çıkacak.

Süleyman Akın'ın adaylığıyla birlikte, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanlığı görevinden istifa ettiği de gelen bilgiler arasında. Akın'ın, belediye başkanlığı için seçim kampanyasına yoğunlaşacağı ve bu süreçte görevinden ayrıldığı ifade ediliyor.

Editör: Haber Merkezi