Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Metin Külünk, Karar TV'ye yaptığı açıklamada, genel merkezin tabanın değil de birilerinin istediği adayları göstermesi durumunda yerel seçimlerin hemen sonunda bir erken seçimin gündeme geleceğini savundu.

Külünk: Toplumun yüzde 60'ı geçim sıkıntısı yaşıyor

Külünk, "Toplumun yüzde 60'lık bir kesiminin ciddi manada geçim sıkıntısı var. Restoranlar dolu... Şimdi bizim bir takım arkadaşlarımız seçimden önce yaptılar bu hatayı. Efendim, şu kadar cep telefonu satılıyor, bu kadar daire satılıyor. Daireleri kim alıyor. Cep telefonlarını kaç kişi alabiliyor. Herkes Beşiktaş'ta sahilde yemek mi yiyebiliyor İstanbul'da... İstanbul'un çevresinde 10 milyonluk bir nüfus Beşiktaş ile eşit değil... Şişli'nin bir hattı ile, Üsküdar'ın bir hattı ile, Kadıköy'ün bir hattı ile eşit değil... Hatta Kartal'ın E-5'in üstü ile E-5'in altı denizin sahil... Birbiri ile eşit değil..." dedi.

Külünk: Hayat 4 kat güçleşti

Geçim şartlarının kötülüğünden şikayet eden Külünk, "15 bin liradan aşağı kira yok. Bir yılda hayatımız 4 kat güçleşti. Kızımın market ve pazar dönüşünde tepkilerinden okuyabiliyorum. Peki asgari ücretli ne yapacak, emekli bu maaşla ne yapacak? Eğer sokakla inatlaşılırsa, sokağı anlamamakta inat edilirse AK Parti'ye yerel seçimlerde bütün bunların faturası çıkabilir." dedi.

Külünk: Erdoğan Beştepe'de rahat oturamaz

31 Mart yerel seçimleriyle ilgili aday belirleme süreçlerine değinen Külünk "İnsanların geçimle ilgili problemlerini görüp bunlara yönelik adım atılmadığı zaman bir de üstüne üstlük açık yüreklilikle ifade edeyim adaylar sürecinde ‘biz kimi koysak kazanır, merkezden belirledik gönderiyoruz bunu seçin’ üslubu ile hareket edilirse 31 Mart’ın ertesi 1 Nisan sabahı Türkiye’de erken seçim konuşulur." dedi.

"Ve Cumhurbaşkanımız Beştepe’de rahat oturamaz" diyen Külünk, "AK Parti, kendi tabanında güven konusunda tereddüt oluşturacak adımlar atarsa, AK Parti'de yıllarca siyaset yapmış ve sevilen isimlerin bir kısmını diğer partilerde görebilirsiniz." iddiasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi