İzmir'in Karşıyaka ilçesinde Nergiz Parkı'nda meydana gelen olay, "Hayalet Nişancı" iddiasıyla şehir gündemine oturdu. Polis, değişik zamanlarda pompalı tüfekle gerçekleştirilen saldırılarda 5 kişinin ve 1 köpeğin yaralanmasının ardından günlerdir süren çalışmalarını sürdürüyor.

Dikkat! Milyonlarca Sürücüye Kaçırılmaması Gereken Uyarı: Ehliyet Yenileme Süresi Dolmak Üzere! Dikkat! Milyonlarca Sürücüye Kaçırılmaması Gereken Uyarı: Ehliyet Yenileme Süresi Dolmak Üzere!

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, olayın 15.11.2023 tarihinde, öğlen saatlerinde Nergiz Mahallesi'nde bir işyeri önünde gerçekleştiği belirtildi. Mağdur Sevgi Tevşi'nin ifadesine göre, iş yerine girişinde ani bir ses duyarak ayağında bir acı hissettiği, daha sonra kan izleriyle yaralandığını fark ettiği belirtildi.

Polis yetkilileri, konuyla ilgili olarak henüz resmi bir müracaat alınmadığını ancak yaralanan kişinin kendi imkanlarıyla Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittiğini ve saçma ile yaralandığını öğrendiğini ifade etti.

Şüphelilerin yakalanması için yoğun çaba sarf eden Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belirlenen şüphelilerin adreslerini tespit ederek eş zamanlı bir operasyon düzenledi. Operasyon neticesinde, olayı gerçekleştirdiği değerlendirilen Y.A.T. adlı bir şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.