Alanya'da 2 yıldır tadilat nedeniyle kapalı olan Atatürk Evi Müzesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışması başlatıldı.

Konyalı Ressam Şerife Türker, "Yılın Kadın Ressamı" Seçildi! Konyalı Ressam Şerife Türker, "Yılın Kadın Ressamı" Seçildi!

Ziyaret için gidenleri kapıdaki "Müzemiz devam eden kapsamlı proje yapımı ve restorasyon çalışmaları nedeniyle ziyarete kapalıdır" yazısının karşıladığı Atatürk Evi Müzesi'nde sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmasının başladığı görüldü.

Restorasyon çalışmalarının yaklaşık 1 yıl sürmesi bekleniyor. Çalışmalar tamamlandığında Atatürk Evi Müzesi, eski ihtişamına kavuşmuş olacak.

Atatürk Evi Müzesi, Alanya'nın tarihi ve kültürel mirası açısından önemli bir yere sahip. Atatürk'ün 1935 yılında Alanya'yı ziyareti sırasında konakladığı bu ev, 1981 yılında müze olarak ziyarete açıldı. Müzede, Atatürk'ün kişisel eşyaları ve fotoğrafları sergileniyor.

Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Atatürk Evi Müzesi, yeniden ziyarete açılacak.

ATATÜRK'ÜN ALANYA ZİYARETİ

Alanya'da 2 yıldır tadilat nedeniyle kapalı olan Atatürk Evi Müzesi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışması başlatıldı.

Atatürk'ün Alanya ziyareti, Alanya'nın tarihi ve kültürel mirası açısından da önemli bir yere sahiptir. Atatürk'ün Alanya'da konakladığı ev, günümüzde Atatürk Evi Müzesi olarak ziyarete açıktır. Müzede, Atatürk'ün kişisel eşyaları ve fotoğrafları sergileniyor.

Editör: Haber Merkezi