Ekonomik krizin etkileriyle bazı gayrimenkullerin satışı gündeme geliyor. Bulundukları şehirlerin en büyükleri arasında yer alan iki AVM'nin satışa çıkarılması ise herkesi şaşırttı.

Tarım Kredi Marketleri Afyon'un Ünlü Oruçoğlu Yağ'ını Satın Aldı: Yağ Sektöründe Rekabet Artıyor! Tarım Kredi Marketleri Afyon'un Ünlü Oruçoğlu Yağ'ını Satın Aldı: Yağ Sektöründe Rekabet Artıyor!

Antalya'nın en büyük AVM'si Markantalya ve Isparta'nın en büyük AVM'si Isparta Meydan AVM, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı. İhale için belirlenen muhammen bedel 3 milyar 950 milyon TL.

mark-antalya-2

İhale, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle gerçekleştirilecek. İhale 6 Aralık 2023 tarihinde TMSF'nin İstanbul'daki merkezinde yapılacak.

İhaleye katılmak isteyenlerin 5 Aralık 2023 tarihine kadar teminat yatırmaları gerekiyor.

Markantalya AVM, Antalya'nın en büyük alışveriş merkezi. 2008 yılında açılan AVM'de 250'den fazla mağaza, 10 sinema salonu, 1200 araçlık otopark bulunuyor.

markantalya

Isparta Meydan AVM ise 2010 yılında açılan bir alışveriş merkezi. AVM'de 100'den fazla mağaza, 6 sinema salonu, 1000 araçlık otopark bulunuyor.

AVM'lerin satışa çıkarılmasının, ekonomik krizin etkileriyle birlikte kira gelirlerinin düşmesi ve borçların artması gibi nedenlerden kaynaklandığı tahmin ediliyor.