Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde bugün yaşanan üzücü olay, bölgeyi derin bir şaşkınlığa sürükledi. Yenicekale köyü arazi yolunda meydana gelen trajik olayda, H.T. adlı bir kişi, O.K., İ.K., A.K. ve B.D. isimli dört kişiyi silahla öldürdü. Henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan tartışma, kısa sürede dehşet verici bir cinayetle sonuçlandı.

Olayın ardından H.T., Gelendost İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek teslim oldu. Bölgede jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken, yetkililer olayın arka planını ve sebebini aydınlatmak için çalışmalara başladı.

Isparta Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

10.08.2023 tarihinde saat 17.40 sularında Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Yenicekale köyü arazi yolunda gerçekleşen trajik olayda, O.K., İ.K., A.K. ve B.D. adlı dört kişi hayatını kaybetmiştir. Söz konusu elim cinayet olayıyla ilgili olarak Gelendost İlçe Jandarma Komutanlığı'na müracaat eden H.T. isimli şüpheli, cinayetleri işlediğini itiraf ederek silahıyla birlikte teslim olmuştur. Şarkikaraağaç Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturma ise tüm detaylarıyla devam etmektedir.

Olayın nedeni ve arka planıyla ilgili soruşturma sürerken, bu korkunç cinayetin şehirde ve çevresindeki topluluklarda yarattığı tedirginlik ve üzüntü büyük. Yetkililer, olayın tüm yönleriyle aydınlatılması adına titizlikle çalışmaya devam ediyor.