Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararıyla 255 kaymakamın görev yeri değiştirildi. Bu kapsamda Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat Konya Ereğli Kaymakamı olarak atandı. Karapınar Kaymakamlığına ise Batman Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk atandı.

Karapınar'a 3 yıl önce atanan Oğuz Cem Murat, ilçenin gelişmesi ve kalkınması için önemli çalışmalara imza attı. İlçe halkının yakından tanıdığı ve sevdiği Murat, Konya Ereğli Kaymakamlığı görevine başladı.

Karapınar Kaymakamlığına atanan Şenol Öztürk, 1989 yılında Trabzon'un Araklı ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Araklı'da tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Mülki İdare Amirliği mesleğine Trabzon Kaymakam Adayı olarak başladı. Sırasıyla Kütahya-Tavşanlı, Antalya-Gazipaşa'da Kaymakam Refikliği ve Ordu'nun Gülyalı ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyiminin artması amacıyla İngiltere Leicester Üniversitesi'nde yabancı dil eğitimi alan Kaymakam Öztürk sırayla Edirne Lalapaşa, Elazığ Arıcak Kaymakamlığı görevlerini yürüttü.

2020 yılında Hasankeyf Kaymakamlığına atanan Kaymakam Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.