Her yıl 1500 öğrenciye doğayla iç içe eğitim

Karatay Şehir Parkı içerisinde kurulan Karatay Tabiat Mektebi'nde; tarım, hayvancılık, sıfır atık, çevre ve daha birçok konuda uygulamalı eğitimler ile etkinlikler gerçekleştiriliyor. Karatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen eğitimlerde; kil seramik yapımı, temel yaşam becerileri, kompost yapımı ve daha birçok etkinlik yapılıyor.

Hayvanlarla iç içe bir deneyim

Proje kapsamında ayrıca; içerisinde midilli atları, tavşan, kedi, güvercin, tavuk ve horoz gibi canlıların olduğu Hayvan Evleri ile çadırlar kuruldu. 3 katlı Gözlem Kulesi’ne çıkan minikler, doğal hayatı izleme fırsatı bulurken, 100 metrekarelik Labirent Oryantiring Parkuru’nda ise öğrenciler, birçok eğlenceli etkinliğe katılıyor.

Başkan Kılca: "Çocuklarımızın iyi yetişmesi önceliğimiz"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, projenin Karatay'a hayırlı olmasını diledi. Başkan Kılca şunları söyledi:

“Karatay Belediyesi olarak eğitime yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda çocuklarımızın eğitimi ve geleceğe hazırlanmaları bağlamında milli eğitim müdürlüğümüze önemli destekler veriyoruz. Her yıl ortalama bin 500’ün üzerinde ilkokul ikinci sınıf öğrencimize uygulamalı ve teorik eğitimler verilecek. Çocuklarımız, oluşturduğumuz atölye ve alanlarda hem doğayla, toprakla, canlılarla iç içe olacaklar hem de birçok atölye çalışmalarıyla okullarında gördükleri eğitimlerini pekiştirmiş oluyorlar. Karatay Tabiat Mektebimizi bu çerçevede, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın okul dışı öğrenme bağlamında önemli görüyoruz.”