Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Alnımızın Akıyla Karatay Aşkıyla 5 Yıl" temasıyla gerçekleştirilen programda, Karatay'a kazandırılan eser ve hizmetleri kamuoyuyla paylaştı.

HER ALANDA GELİŞEN BİR KARATAY

Geçtiğimiz 5 yılda birçok önemli projeye imza attıklarını belirten Başkan Kılca, "2019'da Karatay için 73 proje belirlemiştik. 5 yılda 241 yatırımı yani hedeflediklerimizin 3 katından fazlasını Karatay'a kazandırdık. Tüm bu yatırımlarımızı da yüzde 100 öz kaynaklarımızla hayata geçirdik" dedi.

"BİZİM KADİM KARATAY'A VEFAMIZ VAR"

Başkan Kılca, "Bizim kadim Karatay'a vefamız var" diyerek, 800 yıllık tarihi Obruk Hanı'nı restore ederek çevre düzenleme çalışmalarının ilk etabını tamamladıklarını ve Savatra Antik Kenti'ni gün yüzüne çıkardıklarını söyledi.

Konya Mevlana Arkasi Donusum

BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜM PROJESİ

Hz. Mevlana Türbesi'nin arkasındaki alanda 250 bin metrekarelik yenileme alanı içerisinde çok büyük bir dönüşüm projesi uygulandığını belirten Başkan Kılca, "Türbe arkasından Ali Ulvi Kurucu Caddesi'ne kadar uzanan bölgeyi içine alan bu büyük alanda projemizi hazırladık" dedi.

ÇALIŞMANIN GÜNCEL DEĞERİ 2,5 MİLYAR LİRA

Başkan Kılca, "Türbe arkasında bugüne kadar 100 bin metrekarelik alanın kamulaştırmasını yaptık. Bölgedeki kamulaştırma oranımız yüzde 100'e ulaşmış durumda. Bu çalışmamızın güncel değeri ise tam 2.5 milyar lira" diye konuştu.