Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde, 13 Ağustos'ta bir kıraathane çevresinde yaşanan kavgada polis memuru Murat Akpınar, ağır yaralandı. Olayın başlangıcında, A.T. ve M.T. adlı şüpheliler arasında iş yerinde başlayan bir tartışma, kısa sürede şiddetli bir kavgaya dönüştü.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekibi, olaya müdahale etmeye çalışırken polis memuru Murat Akpınar, göğsünden aldığı ciddi bir yara sonucu ağır şekilde yaralandı. Hemen ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Akpınar, 34 gün süren yoğun bakım ve tedavi sürecinin ardından ne yazık ki yaşamını yitirdi.

Olayın hemen ardından başlatılan polis soruşturmasında, silahı ateşleyen A.T. ve ona yardım eden M.T. ile birlikte C.T. ve H.T. adlı şüpheliler, yetkililer tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen şahıslardan A.T., mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, M.T., C.T. ve H.T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Polis memuru Murat Akpınar'ın kaybı, Kayseri ve Türkiye genelinde büyük bir üzüntü yarattı. Akpınar'ın şehit düşmesi, Türk polis teşkilatının fedakar ve vatansever mensuplarının zorlu görevlerini ne kadar titizlikle yerine getirdiğini bir kez daha hatırlattı.