Asgari Ücrete Zam Yok: Milletvekili Emeklilerine Zam Yağmuru! Bakan Maaşları %20 Arttı Asgari Ücrete Zam Yok: Milletvekili Emeklilerine Zam Yağmuru! Bakan Maaşları %20 Arttı

Kentsel Dönüşüm Yasalaştı

Türkiye'de kentsel dönüşüm süreci resmiyet kazandı. Kentsel dönüşüm, yaşanabilir ve güvenli konutlara erişimi artırmayı hedefleyen bir strateji olarak öne çıkıyor. Ancak, kentsel dönüşüm projelerinin başarıyla uygulanabilmesi için tahliye edilmesi gereken binalardaki karar hak sahiplerinin salt çoğunluğu ile tahliye kararlarının alınması kritik bir adım olarak kabul ediliyor.

Polis Müdahalesi Gündemde

Kentsel dönüşüm sürecinde, karar hak sahiplerinin salt çoğunluğuyla tahliye kararlarının alınmaması durumunda polisin devreye girebileceği bildiriliyor. Bu, projelerin ilerlemesi ve inşaatın başlaması için gerekli olan boşaltma işlemlerinin tamamlanması açısından kritik bir gelişme olarak öne çıkıyor. Tahliye işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi, kentsel dönüşümün ana hedeflerinden biri olan güvenli ve sürdürülebilir konutlara erişimi artırmak için önem taşıyor.

Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede? İşte Konya'nın deprem risk bölgeleri Foto Galeri: Konya'da hangi ilçe ne kadar tehlikede? İşte Konya'nın deprem risk bölgeleri

Salt çoğunluk sağlanırsa eliniz kolunuz bağlı

Kentsel dönüşümlerde, yapı ruhsatı alınması da dahil olmak üzere tüm iş ve işlemler, hisseleri oranında maliklerin salt çoğunluğu ile aldığı karara istinaden yapılabilecek.

Kabul edilen kanuna göre, kentsel dönüşümlerde, yapı ruhsatı alınması da dahil olmak üzere tüm iş ve işlemler, hisseleri oranında maliklerin salt çoğunluğu ile aldığı karara istinaden yapılabilecek.

Salt çoğunluk ile karar alan malikler tarafından, alınan karar ile anlaşma şartlarını ihtiva eden teklifin salt çoğunlukla alınan karara katılmayan maliklere, noter vasıtasıyla veya ilgili muhtarlıkta 15 gün süre ile ilan edilmek suretiyle bildirilecek.

Editör: Haber Merkezi