31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 6 ilçeyi kazandıktan sonra istifa ettiğini duyurmuştu. Peker, yaptığı açıklamada "Hiçbir bahaneye sığınmadan sorumluluğu üzerime alıyorum." cümlelerine yer vermişti.

Bu gelişmenin ardından partinin il başkanlığı binası Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan ve Peker'in istifasının ardından YRP il başkanı olan Mehmet Köseoğlu ve ekibi tarafından kontrole gidildi.

Konya'nın yakından tanıdığı o isim görevden alındı Konya'nın yakından tanıdığı o isim görevden alındı

İÇERİ GİREMEDİLER

İçeri girmek isteyen yeni yönetim bir sürprizle karşılaşarak kapalı kepenklerle karşı karşıya kalmıştı. Kız kardeşi ve eniştesi başta olmak üzere 73 akrabasını Büyükşehir Belediyesi'nde işe aldırdığı ortaya çıkan Mehmet Köseoğlu'nun il başkanlığının ilk günü de yeni bir kaosla başlamış oldu.

Yeniden Refah'ta Konya İl Başkanı Belli Oldu Eski Başkan Kepenkleri Kapatıp Gitti Yeniden Refah'ta Konya İl Başkanı Belli Oldu Eski Başkan Kepenkleri Kapatıp Gitti

GERÇEKLERİ KONYA 365 ORTAYA ÇIKARIYOR

Partide olan olaylarla konuları ortaya çıkaran Konya365.com'un haberlerinin ardından bazı parti taraftarları yaptıkları garip yorumlarla internet sitemizi hedef göstermekten geri durmadı. Birçok telefon alan kurumumuza tehditler savuran sözde parti taraftarlarına da en güzel cevabı partinin eski il başkanı Temel Peker vermiş oldu.

Temel Peker Kira Sozlesmesi 3

BEN KİRALADIM CEBİMDEN PARA HARCADIM

Yıllar önce miras kriziyle adı anılan partinin genel başkanı Fatih Erbakan'ın Konya'da mülklerle ilgili talihsizliği de sürdü. Partinin il binası için ne eniştesi ne Fatih Erbakan'ın ne de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Köseoğlu'nun herhangi bir katkısı olmadığı belirlendi.

Temel Peker Kira Sozlesmesi 1

Konya365.com'a özel açıklamalar yapan Temel Peker, partinin il binasını kendi çabalarıyla kiraladığını belirtti. Peker, söz konusu yeri kiralamak için mülk sahibine şahsi güvence ve kefil verdiğini belirtti. Bunun karşılığında yıllık 720 bin lira karşılığında mülkü kiraladığını belirten Peker, aylık giderin ise 200 bin lirayı geçtiğini aktardı.

Temel Peker Kira Sozlesmesi 2

Gerçeklerin bilinmesi için Konya365.com'a ulaştığını anlatan Peker, şahsi kiralama yaptığını ve yeni yönetimin de kendi üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Yeniden Refah Partisi İl Yönetiminin ayrıca yeni yer aradığı, aylık masraflar karşısında kaynaklarının olmadığı ve yeni bir yol aradıkları öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi