Konya'da KOM ekipleri, Selçuklu, Karatay ve Ereğli ilçelerinde kaçak sigara ve tıbbi ürün üretimi-satışı yapıldığı tespit edilen 6 işyeri ve 4 evde aramalar gerçekleştirdi. Yapılan operasyonda 18,000 adet kaçak tıbbi ürün, 202 kg kıyılmış tütün, 19,780 adet doldurulmuş sigara, 155,600 adet sahte bandrollü makaron, 28 kg nargile tütünü, 282 adet elektronik sigara ele geçirildi. 9 kişi gözaltına alındı.

konya-kacak-4

Silah Kaçakçılığına Darbe: 47 Adet Otomatik Piyade Tüfeği Ele Geçirildi

KOM Şube Müdürlüğü, silah kaçakçılarına yönelik operasyonlarında Ankara Caddesi üzerinde durdurulan bir araçta yapılan aramada 35 adet otomatik piyade tüfeği ve 70 adet şarjör ele geçirdi. Şüphelilerin ifadesi üzerine Beyşehir ilçesindeki bir silah üretimhanesine yapılan baskında ise 12 adet otomatik piyade tüfeği ve 22 adet şarjör ele geçirildi. Beyşehir ilçesinde durdurulan bir araçta ise 5 adet tabanca ve tabanca parçaları ele geçirilirken, 8 şüpheli gözaltına alındı.

konya-kacak-3

Akaryakıt Kaçakçılığına Son: 9,155 Litre Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

KOM Şube Müdürlüğü tarafından akaryakıt kaçakçılığına yönelik yapılan analiz ve saha çalışmalarının ardından bir araçta yapılan aramada 9,155 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.

konya-kacak-2

Toplamda 19 Şüpheli Gözaltında: Emniyet İşlemleri Tamamlandı

Başarılı operasyonlar sonucunda toplamda 19 şüpheli, emniyetin gerçekleştirdiği işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Konya'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele devam ediyor.