Ekonomik Yatırımlarda 14 Milyon TL'ye Kadar Yüzde 50 Hibe Fırsatı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında, ekonomik yatırımlar için hibe alacak projelerin tutarı 3 milyon lira ile 14 milyon lira arasında olacak. Bakanlık, hazırlanan projelere yüzde 50 hibe desteği sunacak.

Altyapı Yatırımlarına 3 Milyon TL'ye Kadar Destek

Kırsalda altyapı geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla belirlenen program çerçevesinde altyapı yatırımları için hibe alacak projelerin tutarı 100 bin lira ile 3 milyon lira arasında olacak. Bu alanda yapılacak yatırımlara da yüzde 50 hibe sağlanacak.

Öncelikli Gruplara Ek Puan ve Öncelik

Hibelerden yararlanmak isteyen kadınlar, genç girişimciler, tarımsal amaçlı örgütler ve aile işletmeleri, başvurularında öncelik kazanacak. Organize Tarım Bölgelerinde yatırım yapan kırsalda ikamet eden yatırımcılara da öncelik tanınacak.

Çeşitli Sektörlere Yatırım İmkanı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hibe programı, tarımsal ürünlerin işlenmesinden paketlenmesine, su ürünleri yetiştiriciliğinden el sanatlarına kadar geniş bir yelpazede yatırım yapmak isteyenlere destek sağlayacak. Yatırımcılar, kabul edilen projeleri üzerinden yüzde 50 hibeden faydalanabilecek.