Konya'nın Kızılören Mahallesi'nde 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 04.10 sıralarında 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgilere göre, depremin merkez üssü Kızılören Mahallesi ve derinliği 5 kilometre olarak belirlendi.

Deprem sonrası bölgede AFAD ekipleri tarafından incelemeler yapıldı. İlk belirlemelere göre depremde herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı öğrenildi.

SON DAKİKA KONYA HABERİ:  Konya'nın 7 İlçesine Sarı Kodla Uyarı SON DAKİKA KONYA HABERİ: Konya'nın 7 İlçesine Sarı Kodla Uyarı

Konya Deprem Kiziloren

KONYA'DA DEPREMLERDE ARTIŞ

Konya'da son zamanlarda sık sık depremler meydana geliyor. Büyüklüğü 3'ün üzerine çıkan ve vatandaşlar tarafından hissedilen depremlerin arttığı görülüyor. 11 Nisan günü yine gece saatlerinden Kızılören Mahallesi'nde 2 deprem kaydedildi. İlk depremin büyüklüğü 2.2 olurken ikinci depremin büyüklüğü 3.2'di.

Konya Deprem Afad

AFAD FARKLI BİLGİ VERDİ

Kandilli Rasathanesi'nin verilerinin dışında AFAD'ın verilerine göre de depremin meydana geliş saati 01:59 olarak paylaşıldı. Ayrıca depremin büyüklüğünün de derinlik 10 kilometre ve büyüklük de 2.7 olarak bildirildi.