Konya Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında otobüs ve tramvaylarla toplam 102 milyon 415 bin 205 yolcu taşıdı. Türkiye'nin en büyük coğrafyasına sahip ve nüfus olarak 6'ncı büyük şehri olan Konya'da, toplu taşıma hizmetlerinin en yüksek standartlarda olması için yoğun gayret gösteren Konya Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında da bu alanda önemli başarılara imza attı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2023 yılında otobüs ve tramvay seferlerinde 102 milyondan fazla yolcu taşımanın belediyenin bu alandaki etkin yönetimi ve planlaması sonucunda gerçekleştirildiğini belirterek, "Şehir içi ulaşımda kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizi sürdürmek ve Konyalı hemşehrilerimizin toplu taşımada memnuniyetini daha da artırmak için 2024 yılında da aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

konya-buyuksehir-ulasim-detay

Başkan Altay, 2023 yılında öz kaynaklarla bünyesine kattığı yeni otobüslerle ve taşıdığı yolcu sayısıyla şehir içi ulaşımda Konyalılara yüksek standartlarda hizmet verdiklerini söyledi.

2023 yılında otobüs ve tramvaylarla taşınan yolcu sayısının Türkiye nüfusundan daha fazla olduğunu belirten Başkan Altay, "Türkiye'nin en ucuz ulaşımını sağlamaya devam ediyoruz. 2024 yılıyla birlikte 240 lira olan öğrenci aylık abonman fiyatlarını 20 lira aşağı çekerek öğrencilerimizin bütçesine ekstra katkı sağlamış olduk" dedi.