Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip olan şehrinin 31 ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, kara üzerinde bulunan faaliyetlerinin yanı sıra su yüzeyi ve altında da çalışmalarına devam ediyor.

konya-buyuksehir-katamaran-ihale-1

Geçtiğimiz yıllarda Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın desteğiyle Türkiye'nin en büyük tatlısu gölü olan Beyşehir Gölü'nde hayalet ağları temizlemek için çalışmalar sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki günlerde bu çalışmalarını kalıcı hale getirmek için 'katamaran' alımı yapacak.

konya-buyuksehir-katamaran

BEYŞEHİR GÖLÜNÜ KURTARMAK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Katamaran; gölde oluşabilecek kirliliğin önlenmesi, oluşan atıkların taşınması, yapılacak inceleme ve araştırmalarda gerekli teçhizatın taşınması ve kurulumu, acil durumlarda ve bölgede oluşabilecek hayati ihtiyaçların temininde kullanılacak. Ayrıca; Beyşehir Gölü ve havzasının ekolojik durumunun değerlendirilmesi, su seviyesi-su kalitesi izleme istasyonları projesi kapsamında ölçüm ve analizi ile önümüzdeki süreçte gölde yapılacak araştırma ve incelemelerde de kataraman kullanılacak.

İHALEYE ÇIKILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu önemli çalışma için ihale düzenliyor. Katamaran alımı için yayınlanan ihale ilanında alımı yapılacak tekneyle ilgili bilgiler verildi. İhale 21 Ocak 2024 tarihinde yapılacak.