Konya'nın Çumra ilçesi, Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen bir ihale ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çumra Belediyesi, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesi kapsamında, 75 adet taşınmazın satışını gerçekleştirmek üzere açık artırma yöntemiyle ihale düzenleyeceğini duyurdu.

İhale, taşınmazların Muhammen bedel üzerinden açık artırma usulüyle gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu (Belediye Encümeni), ihaleyi yapma veya yapmama konusunda ve uygun bedeli belirleme konusunda tamamen serbest bir yetkiye sahip olacak.

İhaleye katılmak isteyenler için Şartname ve Ekleri, Strateji Geliştirme Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak incelenebilecek. Şartname talep edenler ise Belediye Strateji Geliştirme Müdürlüğü'nden 100,00 TL karşılığında temin edebilecekler. Şartname bedelini ödeyenler, ödemelerini Halkbank Çumra Şubesi üzerinden Belediye Başkanlığı hesabına yapabilecekler.

İhaleye katılmak isteyenlerin, 06.09.2023 Çarşamba günü saat 12:30'a kadar gerekli belgeleri hazırlamaları gerekiyor. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı veya kimlik yerine geçebilecek bir belgenin fotokopisi, kanuni ikamet belgesi veya Türkiye'de tebligat için adres beyanı bulunuyor. Tüzel kişilerden gelenler için ise imza sirküleri, vekil ise noter tasdikli vekaletname ve imza sirküsü, yetki belgesi, tebligat için adres beyanı ve irtibat telefonu gibi belgeler talep ediliyor.

Ödeme koşulları da ihale duyurusunda belirtilenler arasında yer alıyor. Ödemelerin %30'u peşin olarak yapılacak, geriye kalan kısmı ise %35'i 31.03.2024 tarihinde, %35'i ise 30.09.2024 tarihinde ödenecektir. Tamamını peşin ödeyenlere ise ihale bedeli üzerinden %10 indirim yapılacak.

İhaleye ilişkin detaylı konum ve mevki bilgileri, "parselsorgu.tkgm.gov.tr" adresi üzerinden ve Çumra Belediyesi Harita Müdürlüğü'nden öğrenilebilir. Bu önemli ihale ile birlikte Çumra'da taşınmaz sahibi olma fırsatı arayanlar için yeni bir dönem başlıyor.

İŞTE SATILACAK TAŞINMAZLARIN TAM LİSTESİ

konyu-cumra-satilik-tasinmazlar-ihalesi-1

Editör: Haber Merkezi