Konya'da Selçuklu Belediyesi, Sancak Mahallesi'nde bulunan 19.693 metrekarelik 7 katlı arsayı 128 milyon liraya satışa çıkardı. 27 Haziran'da yapılacak ihalede arsayı satın almak isteyen firmalar, 3 milyon 840 bin liralık geçici teminat yatırması gerekiyor.

Arsa, Konya Havalimanı'na yakın bir konumda bulunuyor. İhale ile satılacak arsayı en yüksek teklifi veren inşaat firması satın alabilecek. Arsayı almaya hak kazanan firma, bedeli %30 peşin ve 16 taksitte ödeyecek.

Konya Selçuklu Arsa Satıı

Konya'da yeni konut projelerine ihtiyaç duyuluyordu. Bu arsa satışının, kentin konut ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Açık artırma usulü ile satılacak olan arsayı satın almak isteyen firmalar, 3 milyon 840 bin lira geçici teminat yatırmak zorunda. İhale 27 Haziran Perşembe günü Selçuklu Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Deprem Fırtınası: Konya'da 24 Saat İçinde 6 Deprem! Artçı mı, Büyük Depremin Öncüsü mü? Deprem Fırtınası: Konya'da 24 Saat İçinde 6 Deprem! Artçı mı, Büyük Depremin Öncüsü mü?

Arsayı satın alan yatırımcı firma, 7 katlı bir bina inşa edebilecek. Konya Havalimanı'na yakın konumda bulunan arsanın yatırımcılar için cazip bir seçenek olması bekleniyor.

Konya Havalimanı Arsa Satışı

İhaleye Katılım Şartları Şu Şekilde Belirtildi:

  • İhaleye katılmak isteyen firmalar Selçuklu Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü'nden şartname ve ekleri ücretsiz olarak alabilir.
  • İhale 27 Haziran Perşembe günü saat 14:00'te Meclis Salonu'nda yapılacak.
  • Gayrimenkulün peşinat bedeli, bedelin tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde ödenecek olup peşinat ve taksit sayısı ihale şartnamesinde belirtilmiştir.
  • Kanunun öngördüğü tapu harcı, ihale sebebiyle tahakkuk edecek gazete ilan ücreti, damga vergisi (%0,00569), sözleşme ücretleri (noter onaylı) ve kati teminat (% 6) alıcıya aittir. K.D.V. den muaftır.
  • Muhammen bedeli ve geçici teminat miktarı ihale şartnamesinde belirtilmiştir.
Editör: Haber Merkezi