Kar yağışı gece saatlerinde Konya'nın yüksek kesimlerinde oldukça etkili oldu. Gündüz saatlerinde havası açık olan Konya'da kar yağışı vatandaşın kafasını karıştırdı. Kış mevsimini yaşayamayan Konya'da önümüzdeki günlerle ilgili tahminler de güncellendi. Ufukta yeni kar yağışı göründü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre önümüzdeki 24 saat ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak olarak görülecek yağışların, iç kesimlerde önceleri yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda aralıklı kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

METEOROLOJİ'NİN KONYA TAHMİNİ

Meteoroloji İşleri'nin yayınladığı tahminlere göre Konya, parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu olacak.

Konya Kar Yagisi

HARİTALAR KONYA İÇİN NE DİYOR?

Bazı yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Konya'da kar yağışı sürecek. Hava sıcaklığının eksi derecelere ineceği Konya'da 22 Mart Cuma günü ve 23 Mart Cumartesi günü bazı bölgelerde kar yağışı görülecek.

12 00 22 Mart 2024 Konya Hava Durumu

15 00 22 Mart 2024 Konya Hava Durumu

18 00 22 Mart 2024 Konya Hava Durumu

23 Mart 2024 Konya Hava Durumu

Haritalarda Konya'nın Beyşehir, Derbent, Derebucak, Hüyük, Doğanhisar, Bozkır, Akören, Hadim, Taşkent, Çumra ile Meram ilçesinin güney kesimlerinde ve Ereğli, Halkapınar, Karapınar ilçelerinde kar yağışı beklendiği görüldü.

Alacabel Son Hava Durumu

ALACABEL'DE SON DURUM (KAR VAR MI, YOL AÇIK MI)

Alacabel, dün kar yağışını ilk alan bölge oldu. Konya'yı Antalya'ya bağlayan 1825 rakımlı bölgede sabah saatlerinde de kar yağışı görüldü. Önümüzdeki 2 gün bölgede kar yağışı görülmesi bekleniyor.