Konya'da kar yağışı bekleyenler için müjdeli haber geldi. Meteoroloji uzmanları, 10-11 Ocak tarihlerinde Konya'da kar fırtınası yaşanabileceğini açıkladı.

Kış mevsiminin ikinci ayı olan Ocak ayına girilmesine rağmen Konya'da henüz kar yağışı görülmedi. Neredeyse bahardan kalma günler yaşayan Konya'da hava sıcaklıkları zaman zaman 15 dereceyi gördü.

Kar yağışına hasret kalan Konya için yeni haftada kar yağışı ihtimali görünmüyor. Ancak sonraki günler için kar fırtınası ihtimali iki ünlü ismin tahminlerinde ortaya çıktı.

Kerem Ökten ve Prof. Dr. Orhan Şen'den açıklama

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten ve Prof. Dr. Orhan Şen, 10-11 Ocak tarihlerinde Konya'da kar fırtınası yaşanabileceğini açıkladı.

Kerem Ökten, "10-11 Ocak tarihlerinde Konya'da kar fırtınası yaşanma ihtimali yüzde 60'tır. Bu yağış son 7 yılın en kuvvetli kar yağışı olacak. Kar kalınlığının 20-30 santimetreyi bulması bekleniyor" dedi.

10-Ocak-2023-konya-hava-durumu-2

10 Ocak 2023 Konya Hava Durumu Tahmininde kar yağışı görüldü.

10-ocak-kar-firtinası-geliyor

Prof. Dr. Orhan Şen ise, "Konya'da kar fırtınası ihtimali var. Ancak bu ihtimal yüzde 50'lerde. Önümüzdeki günlerde tahminlerimizi yenileyeceğiz" diye konuştu.

11-Ocak-2023-konya-hava-durumu

Kar yağışı 11 Ocak 2023 tarihinde sona erecek.

Kar yağışı meteorolojik haritalara da yansıdı

Meteorolojik haritalara da yansıyan kar yağışı ihtimali, Konya'da yaşayanları heyecanlandırdı.