Konya Büyükşehir Belediyesi, milli teknoloji hamlesine güçlü bir katkı sunmak ve şehri bir teknoloji üssü haline getirme hedefi doğrultusunda faaliyet gösteren Kapsül Teknoloji Platformu ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Platform, İstanbul TEKNOFEST'teki başarılı performansının ardından şimdi de Ankara TEKNOFEST'te 9 girişim ekibiyle Konya'yı gururla temsil ediyor.

TEKNOFEST'in bilim, teknoloji ve geleceğin mucitlerini buluşturan önemli bir etkinlik olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, etkinliğin Türkiye'ye bilim ve geleceğin yeteneklerine katkı sağlama konusundaki rolünün altını çizdi.

Etimesgut Havalimanı'nda düzenlenen Ankara TEKNOFEST'in 3 Eylül'e kadar devam edeceğine dikkat çeken Başkan Altay, "Kapsül Teknoloji Platformu, İstanbul TEKNOFEST'teki 111 takımla gerçekleştirdiği başarılı katılımın ardından, farklı tematik alanlarda uzmanlaşmış 9 girişim ekibiyle Ankara TEKNOFEST'te yerini aldı. İstanbul'da göremeyen tüm teknoloji ve girişimcilik meraklılarını, Kapsül Teknoloji Platformu standımıza Ankara'da bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kapsül Teknoloji Platformu, geçtiğimiz İstanbul TEKNOFEST etkinliğinde elde ettiği büyük başarılarıyla adından söz ettirmişti. Selçuk Kapsül Hyperloop takımı, Hyperloop Geliştirme yarışmasında birincilik ödülünü kazanırken; Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL 11. sınıf öğrencisi Asım Beşir Başdemir ise Pardus 21 Hata Yakalama ve Öneri yarışmasında Türkiye birincisi olmuştu. Kapsül Ekşi Team, aynı yarışmada ikincilik ödülünü elde ederken; Karatay Kapsül Otonom ve Elektrikli A.T. takımı, Efficiency Challenge Elektrikli Araç finalinde ve İvmelenme Yarışında sırasıyla üçüncülük ödüllerine layık görülmüştü.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, Ankara TEKNOFEST'te gösterdiği üstün performansla şehrin teknolojik dönüşümüne olan katkısını bir kez daha kanıtlıyor. Şehrin adını teknoloji alanında daha da yukarılara taşıma hedefi doğrultusunda ilerleyen platform, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmeye devam ediyor.

Editör: Haber Merkezi