Konya Arızaları BOOM'a Bağladı İşleri Yoluna Koydu Konya Arızaları BOOM'a Bağladı İşleri Yoluna Koydu

Geceleri Soğuk, Gündüzleri Sıcak: Yapılan tahminlere göre, önümüzdeki günlerde Konya'da gündüz hava sıcaklıkları 29 dereceyi görecek. Gece ise güneşin etkisini kaybetmesiyle birlikte hava sıcaklıkları dibi görecek.

Yağmur Beklenmiyor: Yeni haftada Konya'da yağmur ihtimali bulunmuyor. Kapalı ve bulutlu havalarla günlerini geçirmeye hazırlanan Konya'da sıcaklıkların 29 dereceyi göreceği bildirildi.

Hava Bunaltabilir: Perşembe günü hava sıcaklığı 21-22 derece arasında değişecek. Nem oranının %85'i bulması beklenen gün içinde sıcaklık düşük nem seviyelerine bağlı olarak hava bunaltabilir.

Konya Kavrulacak Detay

Tarihin En Sıcak Günleri: Konya'da bundan önceki yıllarda ölçülen en yüksek değerler Cuma ve Cumartesi günlerini işaret ediyor. Daha önce aynı tarihlerde 29,2 ila 29,4 dereceler arasında ölçülen sıcaklıkların yanı sıra tarihte sıcaklık değeri ortalaması da 22,6 olarak ölçülmüştü.

Konya 5 Gunluk Tahmin 14 19 Mayis 2024

Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre:

  • Salı günü sıcaklık 4 derece artacak. 16 derecelerde seyredecek gündüz sıcaklıkları gece çok düşük seviyelerde tahmin ediliyor.
  • Çarşamba günü Konya'da bulutlu bir hava hakim olacak. Nem seviyesinin düşük olacağı Çarşamba günü termometreler 20 dereceyi gösterecek.
  • Perşembe günü hava sıcaklığı 21-22 derece arasında değişecek. Nem oranının %85'i bulması beklenen gün içinde sıcaklık düşük nem seviyelerine bağlı olarak hava bunaltabilir.
  • Cuma günü tahminlerinde ise sıcaklıkların 26 dereceye kadar çıkacağı, havanın kapalı ve nem oranının da %74 seviyelerini görebileceği belirtildi.
  • Cumartesi günü ise hava sıcaklıklarının 29 dereceye kadar çıkacağı, nem oranının ise %93'ü bulacağı bildirildi.