Hatay-İzmir seferini gerçekleştiren 32 yaşındaki O.Ö. yönetimindeki 42 RC 600 plakayolcu otobüsü, Afyonkarahisar-Uşak kara yolunda kontrolden çıkarak refüje çarptı ve devrildi. Kaza ihbarı üzerine olay yerine polis, jandarma, AFAD ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar Hastanelere Kaldırıldı

Kazada yaralanan 11 yolcu, olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların durumları hakkında henüz detaylı bilgi verilmezken, sağlık ekipleri hızlı bir şekilde müdahale ederek yaralıları en yakın sağlık kuruluşlarına ulaştırdı.

Sürücü İfadesi Alınmak Üzere Gözaltında

Memur ve Emekli Maaş Zammı Netleşti! Temmuz Enflasyonu Açıklandı Memur ve Emekli Maaş Zammı Netleşti! Temmuz Enflasyonu Açıklandı

Kaza sonrasında otobüs sürücüsü O.Ö., ifadesi alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Kazanın nedeni hakkında soruşturma devam ediyor. Sürücünün, kazanın nasıl meydana geldiğine dair vereceği ifade, olayın aydınlatılması açısından büyük önem taşıyor.

Yolcular Yolculuğa Devam Etti

Kaza nedeniyle otobüste bulunan diğer yolcular, Uşak Otogarı'na yönlendirilerek başka bir otobüsle yolculuklarına devam etmeleri sağlandı. Yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için gerekli tüm önlemler alındı.

Editör: Haber Merkezi