Konya'da önceki gün İngiliz bayraklı özel bir jetin, Obruk, Gölyazı, Oğuzeli, Altınekin, Cihanbeyli ve Karatay semalarında ve birçok köyün üzerinde uzun süre gezindiği görüldü. Bu durum, Konyalıların aklında 'arazi keşfi mi yapılıyor?' sorusunu uyandırdı.

Jetin Neden Uçuş Yaptığı Konyalılar Tarafından Merak Konusu Oldu

Merhaba'da yer alan habere göre, jetin yabancılara ait olması ve köylerin üzerinde uzun süre gezindiği dikkatlerden kaçmadı. Birçok Konyalı, jetin bölgede arazi keşfi mi yaptığına dair endişelerini dile getirdi.

Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi Başkan Altay'dan Kaybedilen İlçeye Dev Yatırım: Çumra’ya Atıksu Arıtma Tesisi

Konya Ozel Jet 2

Köylüler Jetin Hareketlerini Yakından Takip Etti

Yerel halk, jetin Obruk, Gölyazı, Oğuzeli başta olmak üzere birçok köyün üzerinde gezdiğini ve uzun süre havada kaldığını gözlemledi. Jetin bu hareketleri, bölge halkında endişe ve tedirginlik yarattı.

Son Dönemdeki Toprak Satışları Şüpheleri Artırdı

Son zamanlarda Altınekin'de yabancılara ve yerli yatırımcılara yoğun bir şekilde toprak satışı yapılması ve jetin bu bölgede en fazla tur atması, 'arazi keşfi' iddialarını güçlendirdi.