Mart ayının ilk yarısında bahar havasını yaşayan Konya'da kış geri dönüyor. Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre Konya'da önümüzdeki hafta kar ve karla karışık yağmur görülecek.

Hava Sıcaklığı Düşüyor, Yağmur ve Kar Yağışı Bekleniyor

Konya, Mart ayının ilk yarısında baharın tadını çıkardı. Hava sıcaklıklarının 14 dereceye kadar yükseldiği kentte, önümüzdeki hafta kış geri dönüyor. Meteoroloji İşleri'nin tahminlerine göre Konya'da Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü yağış bekleniyor.

Konya Agaclar Cicek Acti

Konya'da ağaçlar çiçek açtı.

Salı Günü Az Bulutlu ve Açık Hava

Salı günü Konya'da hava sıcaklığı 5 ila 14 derece arasında olacak. Yağış beklenmezken, hava az bulutlu ve açık olacak.

Çarşamba Günü Yağmur Başlıyor

20 Mart Çarşamba günü Konya'da yağmur tahmini var. Yağışlar batı ilçelerden başlayarak kent genelinde görülecek. Hava sıcaklığı 4 ila 12 derece arasında seyredecek.

Perşembe Günü Kar Yağışı Bekleniyor

21 Mart Perşembe günü ise yağmurun devamı niteliğinde bir kar yağışı ve karla karışık yağmur görülecek. Yüksek kesimleri etkisi altına alması beklenen kar yağışı alçak kesimlerde ve şehir genelinde yağmur şeklinde görülecek. Hava sıcaklığının bu tarihte 3 ila 9 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

Konya 5 Gunluk Hava Durumu

Cuma Günü Karla Karışık Yağmur

Meteoroloji İşleri 22 Mart Cuma günü Konya'da karla karışık yağmur görüleceği tahminlerini yayınladı. Hava sıcaklığı Konya'da Cuma günü eksi 1 ila 5 derece arasında olacak.

Cumartesi Günü Güneşli Hava Bekleniyor

Cumartesi günü güneş kendini gösterecek ancak eksi 3 ila 8 derece arasında hava sıcaklığı beklentisi var.