Olay geçtiğimiz gece Karapınar'da meydana geldi. İddiaya göre, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in yanında çalışan 35 yaşındaki Aldanmaz, evinin önünden zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldı. Aldanmaz daha sonra dövülüp bıçaklanarak evinin önüne bırakıldı.

Konya Sokaklarındaki ve Yeşil Alanlarındaki Gizli Tehlike Konya Sokaklarındaki ve Yeşil Alanlarındaki Gizli Tehlike

Aldanmaz: Zorla Kaçırdılar ve Bıçakladılar

Aldanmaz polise verdiği ifadesinde, "Benim yanıma gelen şüpheliler AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in evini sordu. Ben adresi söylemeyince zorla otomobile bindirip kaçırdılar. Önce dövüp sonra bıçakladılar" dedi.

Karabacak ve Beraberindekiler Gözaltına Alındı

Aldanmaz'ın ifadeleri doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri, olaya karıştığı iddiasıyla CHP Karapınar Belediye Başkan Adayı Gönül Karabacak'ın eşi Hamdi Karabacak ve beraberindeki 2 arkadaşını gözaltına aldı.

Karabacak Tutuklandı, Diğer İki Kişi Serbest

Hamdi Karabacak ve beraberindeki 2 kişi bugün adliyeye sevk edildi. Karabacak tutuklama kararıyla cezaevine gönderilirken, diğer iki kişi serbest bırakıldı.

AK Parti İl Başkanı Saldırıyı Kınadı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, saldırıyı kınayarak, "CHP'nin belediye başkan adayının eşi tarafından gerçekleştirilen bu melun saldırının sonuna kadar takipçisi olacağız. Şehrimizin huzurunu bozmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz" dedi.