Konya'nın Selçuklu ilçesinde bir eğlence mekanında dehşet verici bir gasp olayı gerçekleşti. Eğlence mekanına giden bir kişi, hesabın yüksek gelmesi üzerine itiraz etti. Bunun üzerine garsonlar, şahsı "patronumuzla görüştürelim" diyerek üst kata çıkardı.

Üst katta 4 kişi birden şahsı darp ederek cebindeki 25 bin lirayı aldı. Ardından şahsın hesabından kendi hesaplarına 20 bin lira para gönderen şüpheliler, cep telefonunu da kırdı. Yetinmeyen şüpheliler, şahsı darp etmeye devam ederek bir araca bindirip ATM'ye gitti.

ATM'de şüphelilerin bir anlık dalgınlığından faydalanan şahıs kaçmaya başladı. Şüpheliler şahsı kovaladıktan sonra yakaladılar ve tekrar darp ederek ATM'den 8.500 lira daha çektiler. Olay anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Olayla ilgili şahsın şikayetçi olması üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, gasp olayını gerçekleştiren mekan sahibi A.A. (32 yaşında, 22 adet suç kaydı), mekanın müdürü M.Ş. (38 yaşında, 13 adet suç kaydı), garson T.A. (47 yaşında, 1 adet suç kaydı) ve taksici M.D. (37 yaşında, 6 adet suç kaydı) yakalanarak gözaltına aldı.

Ayrıca eğlence mekanına giden Asayiş ekipleri, mekanın yanında bekleyen bir şüphelinin üzerinde 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.