3 Eylül 2018 tarihinde Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi'nde, kar maskeli bir saldırgan Metin ve Necla Büyükşen çiftini öldürdü, kızları Fatma Büşra Büyükşen’i ise darp etti. Olay, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelmiş ve büyük yankı uyandırmıştı.

Konya Valisi Hata İstemiyor Konya Valisi Hata İstemiyor

Azmettirici ve Failler Cezalandırıldı

Soruşturma kapsamında tutuklanan Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve cinayetleri işlediği belirlenen Ertuğrul Çelik hakkında dava açıldı. Bu kişiler, azmettirici ve failler olarak 2 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Konya Bölge Adliye Mahkemesi cezaları onayladı ve dosya Yargıtay’a gönderildi.

Osman Buyuksen Aies

Sosyal Medya Paylaşımları ve Suç Duyurusu

Büyükşen çiftinin doktor oğlu Osman Büyükşen'e ait olduğu iddia edilen bir sosyal medya hesabından Temmuz 2021’de atılan tweetler, Abdullah Başdemir’in avukatı tarafından suç duyurusuna konu oldu. Osman Büyükşen, hesabın kendisine ait olmadığını ve anne ve babasının katilini bulmak için televizyona çıktığı dönemde birçok sahte hesabın açıldığını belirtti.

Mahkeme Kararını Verdi

Osman Büyükşen hakkında 'hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bünyan Asliye Ceza Mahkemesi, hesabın Osman Büyükşen’e ait olduğuna ve hakaret içerikli paylaşımlar yaptığına karar verdi. Ancak, Büyükşen’in ailesinin öldürülmesinden duyduğu üzüntü nedeniyle bu eylemi gerçekleştirdiği belirtilerek ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verildi.

Osman Buyuksen Twit

Hakaret Suçundan Yüzlerce Kişi Mağdur Oldu

Osman Büyükşen’in tweetlerini alıntılayan yüzlerce kişi hakkında da hakaret suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Birçok kişi, avukatlık vekalet ücretini ödeyip sosyal medyadan özür mesajı yazarak uzlaşma sağlarken, bazıları hakkında dava açılıp ceza verildi.