Konya'nın Kadınhanı ilçesinde yaşanan trajik olayda, bir düğünde açılan ateş sonucu başından vurulan Mazhar Oğurlu'nun ölümüne neden olan merminin, sağlık görevlisi Mehmet Odabaşı'nın silahından çıktığı tespit edildi. Odabaşı hakkında 'olası kastla adam öldürme' suçundan dava açıldı.

Sabah Gazetesi'nden Tolga Yanık'ın haberine göre Konya'nın Kadınhanı ilçesinde bir giyim mağazası işleten 2 çocuk babası Mazhar Oğurlu, geçen yıl 30 Eylül günü bir yakınının Ünveren Mahallesi'ndeki düğününe katıldı. Düğünde açılan ateş sonucu başına mermi isabet eden Oğurlu, ağır yaralı olarak Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı ve 3 Ekim günü hayatını kaybetti.

Silahı Kullanan Sağlık Görevlisi Çıktı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, olayın ardından gözaltına alınan ve tutuklanan sağlık görevlisi Mehmet Odabaşı hakkında 'olası kastla adam öldürme' suçundan 20 ila 25 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ayrıca, Odabaşı hakkında '6136 Sayılı Ateşli Silahlar Ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Kanuna Muhalefet' suçundan da 1 ila 3 yıl hapis cezası talep edildi.

Mehmet Odabaşı Ve Mazhar Oğurlu

Suç Delillerini Gizleme Suçlaması

Soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanan Rahim M. ve Furkan K. hakkında da 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçundan 6 ay ila 5 yıl hapis cezası istendi. İkilinin, Odabaşı'nın kullandığı silahı gizlediği belirtildi.

Düğündekiler Olayı Doğruladı

Mehmet Odabaşı, ifadesinde Mazhar Oğurlu'nun aniden yere yığıldığını, kafasını tuttuğunda elinin kan olduğunu, düğündekilerin Oğurlu'yu hastaneye götürdüğünü ve kendisinin kanlı gömleğini değiştirmek için eve gittiğini söyledi. Ancak, düğünde bulunan misafirler Odabaşı'nın silahı ateşlediğini ifade etti.

Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı Parayı dolandırıp kriptoya basmışlar! Konya Polisi tüm detayları ortaya çıkardı

Şüphelinin İfadesi

Furkan K. ifadesinde, Odabaşı'nın sağ elindeki tabancasının tutukluluk yaptığını, her iki elini aşağı doğru indirip başka bir kişiye verdiğini, tabancayı düzeltip geri aldığını ve iki silah elinde 45 derecelik açıyla kafa hizasında tuttuğu sırada silahlardan birinin patladığını, Oğurlu'nun vurulup yere düştüğünü anlattı.

Savcı: "Birini Vurabileceğini Öngörüyordu"

Cumhuriyet Savcısı, Odabaşı'nın düğün sırasında silahını ateşlerken, mermilerin düğüne katılan kişilere isabet edip zarar verebileceğini öngörmesine rağmen ateş ettiğini ve bunun sonucunda Oğurlu'nun ölümüne sebep olduğunu belirtti. İddianame Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve yargılamanın önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi