Provoke Edici Sloganlar Tepkilere Yol Açtı

Filistin'de yaşanan olaylara tepki göstermek için Konya'da düzenlenen yürüyüşe bazı kişiler provoke edici ve hakaret içerikli pankartlar taşıyarak ve sloganlar atarak katıldı. Bu durum, yürüyüşe katılan diğer kişilerin tepkisini çekti.

Cumhuriyet Savcısı Tahkikat Başlattı

Olayla ilgili Cumhuriyet savcısı talimatıyla tahkikat başlatıldı. Provoke edici ve hakaret içerikli pankartlar taşıyarak slogan atan şahıslar hakkında inceleme başlatıldı.

İzinsiz Drone Uçuran Kişiye de İşlem Yapıldı

Etkinlik alanında izinsiz drone uçurduğu belirlenen bir şahıs hakkında da işlem başlatıldı.

SON DAKİKA KONYA HABERİ:  Konya'nın 7 İlçesine Sarı Kodla Uyarı SON DAKİKA KONYA HABERİ: Konya'nın 7 İlçesine Sarı Kodla Uyarı

4 Nisan Filistin Yuruyusu

Konya Emniyet Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Konya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "4 Nisan Perşembe günü saat 20.15'te Konya'da Filistin'e destek amaçlı yapılan etkinlikte, topluluğun içine sızan bazı kişilerin provoke edici ve hakaret içerikli pankart/sloganları tespit edilmiştir. Esasen topluluğun istemediği ve eylemi amacından saptıran pankartlar alandan uzaklaştırılmış, pankartları taşıyan ve hakaret içerikli olduğu değerlendirilen sloganları atan şahıslar hakkında Cumhuriyet savcısı talimatıyla tahkikat başlatılmıştır. Aynı şekilde etkinlik alanında izinsiz drone uçurduğu belirlenen bir şahıs hakkında da işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Konu Yargıya İntikal Etti

Provoke edici ve hakaret içerikli pankartlar taşıyarak slogan atan şahıslar hakkında başlatılan tahkikatın sonucunda ne gibi bir karar verileceği ise yargı aşamasında belli olacak.